Alternative.lv Gada balvas foto atskats
Debijas albumu izdod grupa "Toria"
2014. gadu grupa "Toria" iesāk ardebijas albumu „Octave” nodošanu plašākai sabiedrībai par godu vesela gada apritēšanai kopš grupas atgriešanās uz skatuves.
Albuma nosaukumā izmantots „septiņu likums” („oktāvu likums”), kas sevī ietver cilvēces un pasaules izzināšanu caur vispārējo fundamentālo spēku vienotību. Šis likums dod iespēju saskatīt analoģiju dažāda līmeņa parādībās.
Albumā ietvertās kompozīcijas nodēvētas dažādu dabas stihiju un cilvēces mijiedarbības radīto parādību vārdos. Katrai ir savs raksturs un īpaša nokrāsa, kas raksturo arī dažādos dziesmu tapšanas periodus gada laikā.
Ieraksts veikts 2013. gada rudenī KS Records pie Kārļa Šteinmaņa sadarbībā ar Jevgēņiju Načisu (Aon), kurš specializējas tieši skaņas dizainā un audiālajā grupas tēla veidošanā. Albums ieturēts progresīvā roka manierē, izmantojot dažādus elektroniskās mūzikas ”izteiksmes līdzekļus”, bet nezaudējot melodiskumu un pacilātību, kas izteikti raksturīga postroka žanram. Tās skanējumu sev raksturīgu padarījusi grupas daudzpusīgā mūzikas žanru uztvere, ko paši dalībnieki dēvē par con-fusion rock.
Aprīlī Rīgā koncertēs “High Wolf” no Francijas
10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā koncertu sniegs franču jaunās psihedēliskās mūzikas pārstāvis “High Wolf”.
Atceroties iepriekšējos mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālus “Zemlika” Durbē, nesen tika pieteikta koncertu sērija “Zemlika atgādina”. Proti, savulaik festivālā uzstājušos mūziķu un kolektīvu atgriešanās Latvijā. Neilgi pēc itāļu tumsnējā avangarda apvienības “Father Murphy” koncerta Rīgā sekos šis – franču jaunās psihedēlijas un ģitārmūzikas mākslinieka “High Wolf” koncerts Kaņepes Kutūras centrā.
Aiz skatuves vārda “High Wolf” slēpjas franču mūziķis Maksims Primo (Maxime Primault), kurš savā mūzikā jauc kosmiskas skaņu cilpas, šņākuļojošas ģitāras un trokšņaiņas sintezatoru skaņas ar mistiskām vokalīzēm un eksotisku cilšu ritmiku. Kopš izdevniecības ”Not Not Fun” izdotās mūziķa pirmās audiokasetes 2009. gadā, ”High Wolf” atrodas ceļā. Koncerti dažādās pasaules malās, radošie braucieni uz tāltālām vietām un regulāra sadarbība ar domubiedriem mūsdienu psihedēliskajā un “citādajā” mūzikā – ”Sun Araw”, ”Eternal Tapestry”, ”Gnod” un daudziem citiem – nu kļuvusi par francūža ikdienu. ”High Wolf” otro ilgspēlējošo plati ”Atlas Nation” 2011. gadā materializēja cienījamā izdevniecība “Holy Mountain”.
“Viņam piemīt iedzimta spēja atrast un noķert toņus, kas sekmē ieslīgšanu transcendencē. Bet paši “High Wolf” skaņdarbi rosina sajūtu, ka tie plūst no aizlaikiem, un viņam bijusi tā laime tiem pieskarties uz īsu brīdi pirms tie aizmirdz tālā nebūtībā,” – apmēram tā savulaik rakstījis kāds mūzikas apskatnieks un tieši tā “High Wolf” mūzika izklausās.
Kopš viesošanās Durbē “High Wolf” ir izdevis vairākus jaunus ierakstus, tostarp albumu “Kairos/ Chronos” (Not Not Fun) pagājušā gada jūnijā. Žurnāls “SPIN” pēc iepazīšanās ar albuma materiālu “High Wolf” nosauca par “franču klaidoni, drone čali, kurš savos atmosfēriskajos darbos nebaidās iespricēt arī melodiju un ritmu”.
Biļetes uz koncertu 10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – HYPERLINK "http://www.bezrindas.lv" www.bezrindas.lv. Šobrīd to cena ir 5 eiro, bet tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.
“High Wolf” koncerts Rīgā ir otrais no vairākiem pasākumiem sērijā “Zemlika atgādina”, jo tieši mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” 2012. gadā Durbē viņš sniedza savu līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs, kļūstot par vairāku festivāla apmeklētāju patīkamāko pārsteigumu.
Preternatural piedāvā noklausīties jauno albumu
Pašmāju metal grupa Preternatural publicē internetā savu jaunu albumu "Angeloid", ko prezentēs plašā koncertā sestdien, klubā "Melnā Piektdiena"
Angeloid ir otrais pilnformāta grupas darbs un, atšķirībā no iepriekšēja albuma „Statical”, jaunā albuma tematika ir vairāk vērsta uz zinātniskās fantastikas parādībām, proti, nākotnes cilvēces evolūcijas pakāpēm, kas beigsies ar pilnu atteikšanos no fiziskā ķermeņa. Angeloid ir cilvēces augstākā evolūcijas pakāpe, kad īsmūža ķermeņa zaudēšana pievedīs pie pilnīgi jaunās cilvēces izveidošanas.
Muzikāli grupa saglabāja savu oriģinālo skanējumu, bet albums skan smagāk, tam piemīt īpaša atmosfēra un lielākā elektromūzikas ietekme. Albums tika ierakstīts Rīgā. Visus producēšanas, miksēšanas un masteringa darbus veikuši paši grupas dalībnieki.
Lejupielādē albumu šeit
2014. gada 15. februārī klubā Melnā Piektdiena (Brīvības iela 193c, Rīga) Innerfade fest vol.7 festivāla ietvaros notiks jaunā albuma “Angeloid” prezentācija.
Koncertā piedalīsies arī Sanctimony, Trendkill Method, Enhet, Faithful in Misfortune, Blinded Memory, The Nibble, Stagnant Project, Sidechain Retreat. Biļetes cena koncerta dienā kluba kasē būs 5 EUR, iepriekšpārdošanā: 4 EUR.
Sākums plkst. 17:00
„Eschatos” – Mēs ļaujam haosam rādīt mums ceļu.
14. februārī, klubā „Melnā Piektdiena”, koncertā „Tumšais Valentīns” spēlēs arī spēcīgā pašmāju grupa „Eschatos” – piedāvājam mazu sarunu par tumšmetālu, gadu balvām un kultūru.
Divos, trijos vārdos, kas ir "Eschatos" , kāpēc un kad tas sākās? Un tas, ko spēlējat, kas tas ir jūsuprāt - melnmetāls, post melnmetāls, progresīvais jeb lai to domā mūzikas apskatnieki?
K: Ceļā uz „Eschatos” mēs bijām jau sen. Kad, tādā formā kā mēs to zinām, sāka izsīkt ilggadējais projekts „Ocularis Infernum”, mēs bijām atraduši stabilu pamatu, lai kļūtu par „Eschatos”.
Kā redzams pēc albuma iznākšanas, ilgi nav jāgaida, lai katrs vērtētājs mūsu mūzikai pierakstītu sev tīkamu žanru. „Eschatos” netiecas paverdzināt sevi kādam akmenī iecirstam žanram, bet gan drīzāk intuitīvi kārto sajūtas, kas nākušas no dažādām muzikālām telpām un vibrē katrā no mums.
E: Esam diezgan droši, ka tas, ko spēlējam, ir metāls. Diezgan melns. Dažādie žanru apzīmējumi, kādus mums piešķir, izraisa izbrīnu.
"Eschatos" - vārda nozīme, kā to pareizi izrunāt? Arīdzan grieķu termins. Kuram ienāca prātā šis termins? Kurš grupā aizraujas ar sengrieķu kultūru?
K: „Eschatos” [es’-khat-os] nozīme lasāma teju katrā Bībeles studiju vārdnīcā. „Eschatos” mums nav tikai grieķu vārds, tas ir koncepts. Izvēloties nosaukumu mēs ne tik daudz pievērsāmies grieķu valodai kā tādai, bet gan tam cik konceptuāli ietilpīgs šis vārds ir. Nosaukums pie mums atnāca dabiski un tā šķita tikai loģiska izvēle, jo „Eschatos” mums ir vienlīdz augstākais būtības punkts, kā beigas un sākums.
E: Esmu dzirdējis ļoti dažādus mūsu nosaukuma izrunas variantus. Parasti cilvēkiem grūtības rada burtu savienojums „CH”. Varu pateikt priekšā, ka pa sengrieķu modei to izrunā kā „K” vai „KH”, bet modernajā grieķu valodā tas skanētu kā „H”. Tāpēc, lūdzu, vairs nekādus „Esčatos”, „Ešatos”, u.t.t.
"Hierophanies" - sengrieķu vārds, kas ļoti atbilst grupas muzikālajai izpausmei, tomēr, kā nonācāt līdz tam?
K: „Hierophanies” vienā vārdā spēj ietvert albuma esenci, kas sastāv no personīgajām, tāpat kā kolektīvām atklāsmēm, kas caur mūsu mūziku nokļūst audiālā esamības stāvoklī.
"Hierophanies" - spēcīgs pašmāju debijas albums aizgājuša gada sākumā, reizē, arī patīkami labi novērtēts arī ārpus dzimtenes. Kurā valstī novērtēja vislabāk?
K: „Hierophanies” saņēma ļoti labu novērtējumu kā Eiropā, tā arī ASV, kur mūzikas kritiķi bija īpaši dāsni ar komplimentiem, vērtējot ierakstu pat kā vienu no pēdējā laika labākajiem trešā melnmetāla viļņa albumiem.
Albumu ierakstījāt gandrīz mājas apstākļos - Digitālie, bezpersoniskie mūzikas faili, kasetes un kompaktdiski. Albuma diska tirāža ierobežotā skaitā, albums digitāli pieejams un bija arī kasete?
J: Albuma ieraksts notika šādā veidā, lai izvairītos no ārējām ietekmēm un kanoniem metāla mūzikas skanējumā. Mēs zinājām, ko gribam panākt un tā bija iespēja ielikt šajā ierakstā grupas dvēseli.
Jau no sākuma bija skaidrs, ka negribam no mūsu rūpju bērna veidot komerciālu produktu. Tāpēc digitālā formāta izplatīšana bija tikai loģisks risinājums. Protams, taustāms formāts, kaut tikai simboliskā skaitā palaists, ir svēta lieta, jo tas, kā minēji, ir personiskāks, simbolizē sajūtu manifestāciju fiziskajā formā un arī tajā ir ielikts gabaliņš no tā, kas ir „Eschatos”.
Kad mums no otras pasaules malas piedāvāja izdot albumu kasetes formātā, tas šķita interesants un savdabīgs piedāvājums. Tāpēc arī šāds solis. Nezinu, vai darītu to pēc pašu iniciatīvas, bet šādā salikumā tas šķita pietiekoši vilinoši.
Nemeklējāt leiblu jeb mūsdienās leibli paraksta tikai to, ko bez liekas reklāmas varēs notirgot tāpat?
K: Tā kā mūsu kā mākslinieku būtība sakņojas darbā ar mūziku, ir ļoti grūti piespiest sevi darīt administratīvo darbu, tāpēc šobrīd drīzāk meklējam papildspēkus menedžmenta lauciņā, kas spētu nodarboties ar Eschatos laicīgo dzīvi.
Mūzikas formāts - straujās tehnoloģiju attīstības rezultātā, protams, prieks, ka plastmasas uz zemes paliek drusku mazāk, bet digitālie tīkli ir tik pārblīvēti, ka ir pagrūti tajos atrast kvalitāti. Jūsuprāt, mūzikas formāts pēc diviem gadiem?
K: Lielisku formātu sava albuma izplatīšanai atraduši mūsu Lietuvas kolēģi Devlsy – viņu albums pieejams kā flash atmiņas karte, taču ilgtermiņā visticamāk jāattīsta digitālie formāti, lai kvalitāte būtu samērīga attiecībā pret faila izmēru.
Spilgtākie koncerti, kas palikuši prātā no aizgājušā gada?
J: Katrs koncerts ir īpašs un grūti kādu izcelt. Spēcīgi atmiņā palicis „Antithesis III”, “Melnajā piektdienā”, kurā mums bija iespēja spēlēt ar leģendārajiem tumšās atmosfēras meistariem „Evoken”, kā arī sirsnīgais pasākums Jelgavas “Melno cepurīšu balerijā”, kur iepriekš tikām nepamatoti sabaidīti par vēso publiku.
E: Jā, Jelgavā bija tiešām sirsnīgs pasākums. Labprāt uzspēlētu arī citās Latvijas pilsētās.
Cik regulāri mēģinat?
J: To ir grūti pateikt. Mūsu mēģinājumu skaitam ir kāpumi un bēgumi. Tā kā esam priviliģēti ar iespēju to darīt kad gribam, tad to arī izmantojam. Kad sajūtu kauss ir piesmelts pilns, tad laiks realizēt idejas.
Bass - Koncertos Jums bieži vien sesijas bass ģitāristi – nav regulārā, ko iekļaut sastāvā jeb nav vajadzīgs?
J: Principā Tomass pilda visas basģitārista funkcijas un jau labu laiku mēs viņu uztveram kā daļu grupas, nevis sesijas mūziķi. Kad runa iet par uzstāšanos, tad jāņem vērā, ka katram ir sava dzīve, citas grupas utt. Par laimi, mums apkārt ir talantīgi draugi, kas ir varējuši izpalīdzēt.
Balsis - liekas, vienīgā female fronted grupa, kas izpaužas smagajā mūzikā. Specifiski. Kristiāna, kā Tev tas sākās - mikrofons un smagā mūzika?
K: Es pieņemu, ka tas sākās tāpat kā vairumam mūziķu – ar aizraušanos. Pirmā nāk smagās mūzikas klausīšanās, tai seko vēlme pamēģināt pašam un tad apmātība, kas mudina meklēt iespējas realizēties.
Edgars, grupas ģitārists kādu brīdi bija prom ārzemēs, apgūt skaņu pasaules specifiku, Edgar, pirmie iespaidi, otrie iespaidi un trešie iespaidi atgriežoties atpakaļ? ( Vecīt, kāpēc Tu nepaliki Tur? )
E: Ilgi jau nebiju prom, tikai pusgadu Dānijā un pusgadu Slovākijā. Atgriežoties atpakaļ, saņēmu māju sajūtu, draugu klātbūtni un dzimto valodu visapkārt. Tās ir tādas vienkāršas lietas, ko dažreiz ikdienā nemaz pienācīgi nenovērtējam. Bet šad un tad uzturēties kādu laiku ārpus dzimtenes un iegūt starpkulturālu pieredzi ir ļoti vērtīgi. Noteikti darīšu to vēl kādreiz.
Pēdējā laikā atkal aktualizējas diskusijas par pašmāju grupām, kas sevi pasniedz svešā mēlē - pamatā, angļu, neesat domājuši ierakstīt kādu dziesmu dzimtajā valodā vai sengrieķu, piem.?
K: Mūsu dzejas valoda ir izvēlēta tā iemesla dēļ, ka angļu valodā daudzkārt kompaktāk un saprotamāk iespējams izteikt sarežģītus konceptus. Tā nebūt nav norāde uz kādu iespējamu lingvistisku latviešu valodas trūkumu, nē. Tā vienkārši ir mūsu izvēle.
Šogad Jūsu vārds manāms arī dažādos saviesīgos pasākumos - "Alternative.lv gada balva" , "Zelta Mikrofons" , "LV Metāla Gada Balva" - par mērķtiecību prieks, kā ir ar konkurenci jeb galvenais nav balvas, bet būt iekšā?
J: Es domāju, ka te runa nav par konkurenci. Es to uztveru kā karoga nešanu un neļaušanu apdzist liesmai. Domāju, ka ir ļoti svarīgi uzturēt to mazumiņu, kas Latvijas smagās mūzikas skatuvei ir ar aktīvu darbošanos visos virzienos.
Protams, saņemt atzinību par savu darbu ir patīkami, bet nedomāju, ka tas mums būtu galvenais motivators.
Augstākais punkts, uz kuru grupa virzās vai vēlas sasniegt?
K: Šāda punkta noteikšana būtu ļoti ierobežojoša. Būtībā mēs jau esam sasnieguši augstāko punktu – spēju radīt.
J: Kad tu sev noliec vienu vienīgu mērķi un sasniedz to, tu esi iztukšots. Mēs ļaujam haosam rādīt mums ceļu.
Kultūra un galvaspilsēta - ir mums kultūra, augšupeja, izaugsme jeb tā
tikai ziņās raksta?
K: Lai arī „Rīga 2014” programmā ir daudz labu pasākumu, vilšanos rada kultūras galvaspilsētai piedienoša vēriena trūkums. Prātā nāk tikai pavisam daži plašuma ziņā patiešām ievērojami pasākumi; kā viens no tādiem jāmin izstāde „1914 „Arsenālā.
Un ko pašiem skan atskaņotājos? Ir iekritis ausīs, acīs kas jauns no pašmāju skatuves vai ārzemju?
K: Pagājušā gada laikā ir sanācis tuvāk iepazīties ar Lietuvas smagās mūzikas skatuvi un jāsaka, ka tādas apvienības kā „Devlsy”, „Inquisitor” un „Nyksta”, ir ievērības cienīgas. No latviešu apvienībām varētu minēt „Omerta”, „Wagars”, taču mani pēdējā laika favorīti ir Ņujorkā bāzēta apvienība „Bloody Panda”, kas neskatoties uz savu īpatnējo nosaukumu piedāvā ļoti augstvērtīgu un nopietnu materiālu.
J: Manā atskaņošanas sarakstā mēdz nokļūt visdažādākā mūzika. Patīkams jaunums priekš manis ir atsvaidzinošā grieķu grupa „Hail Spirit Noir”, ko ielikt žanriskos rāmjos ir grūti.
E: Tieši šobrīd man skan „Slim Cessna’s Auto Club”. Tāds apokaliptisks alternatīvais country. Patīkami pārsteidzošs jaunatklājums starp pašmāju kolektīviem ir „Anna Kijevā”, kurā spēlē „Tesa” (iespējams, visu laiku labākā Latvijas grupa) basists. Šķiet, ka studijas ierakstu viņiem nav, bet dzīvajā viņi spēlē smeldzīgu un emocionāli sakāpinātu smagmūziku.
Tuvākie koncerti, plāni, darāmdarbi?
14. februārī spēlēsiet "Melnajā Piektdienā" Valentīnu dienas ballē, 15. februārī - Igaunijā?
K: Vēl bez ieplānotajiem koncertiem, šobrīd strādājam pie split albuma, ko izdosim kopā ar jau minēto lietuviešu apvienību „Inquisitor”.
Jūsu ikdiena - aptuvenais nodarbošanās virziens?
Mēs esam viens. Mēs esam „Eschatos” .
Seko grupas aktivitātēm facebook!
Grupa "Stūrī zēvele" izdod debijas albumu
Kuldīgā dibinātais ansamblis Stūrī zēvele izdod pirmo studijas albumu "Labrīt!" un aicina uz prezentācijas koncertu bārā Vieta.
Stūrī zēveles debijas albumā "Labrīt!" apkopotas 12 kompozīcijas, kuras sakomponētas visā grupas pastāvēšanas posmā, tādējādi izturējušas laika pārbaudi gan mēģinājumos, gan koncertos.
Albums tika ierakstīts pagājušā gada ziemas mēnešos Kuldīgas nekomerciālās kultūras centra "Zabadaks" jaunizveidotajā mēģinājuma telpā. Ierakstu procesā piedalījās arī studijas galvenā persona Edgars Briška, kā arī talantīgs mūziķis, brīvmākslinieks un grupas draugs Guillome Ohz, kurš uz ieraksta sesijām Kuldīgā speciāli bija atstopējis no Francijas. Ieraksta gala skaņas apstrāde tika veikta Valmierā, Hodila records studijā Ģirta Laumaņa vadībā. Šis ir pirmais albums, kurš ierakstīts Zabdakā un tiks izlaists vairāku kopiju tirāžā.
Ierakstu izdod NABA MUSIC / MELO RECORDS, tas būs pieejams gan digitālā formātā - grupas bandcamp.com profilā, gan taustāmā - CD formātā, ko papildinās arī visu dziesmu tekstu grāmatiņa. Albuma pirmā vāka autors ir Edgars Krauķis, kuram arī pateicoties ir radies grupas nosaukums, albuma noformējumā izmantotas fotogrāfijas no Kates Skrindas arhīva, bet par dizaina salikumu gādāja Klāvs Lauls.
Albuma prezentācija notiks 20. februārī bārā/kafejnīcā "Vieta". Šajā vakarā grupa sniegs koncertu, atskaņojot lielāko daļu no jaunā albuma skaņdarbiem, kā arī CD būs iespēja iegādāties par draudzīgu cenu.
Ansambli Stūrī zēvele 2006. gadā dibinājuši jaunieši, kas viens otru pazīst kopš agras bērnības, uzauguši kopā Kuldīgā, mācījušies vienā skolā, pavadījuši laiku nekomerciālās kultūras attīstības centrā „Zabadaks”. Šodien Stūrī zēvele sastāvā darbojas Kate Skrinda, Klāvs Lauls, Justīne Kuzņecova, Ilze Abersone, Maija Ušča, Uldis Gedra.
Seko līdzi grupai tās facebook profilā
Radio Naba un pieci.lv – beigu sākums?
Alternative.lv sniedz nelielu ieskatu Radio Naba un pieci.lv apvienošanā, ko drīzumā zināsim ar nosaukumu Latvijas Radio 5.
Ko tu darītu ar pusmiljonu? Atbildi tā uzreiz būtu grūti iedomāties, bet, attīstot domu, ātri vien var nonākt pie atziņas, ka jautājums ir pārāk sirreāls, jo pusmiljonu neviens tāpat nedos. Pat, ja gribētu, noteikti vajadzētu izpildīt konkrētus kritērijus, ko tāpat pārskatītu, analizētu un vēlreiz pārskatītu. Tomēr ir pienācis brīdis, kad cilvēki var viegli uzelpot - mūsdienās tā var notikt! Stāsts ir par Latvijas Radio piektā kanāla veidošanu, kam brīnumainā kārtā tika piešķirti 536 000 lati no valsts budžeta.
Sākotnēji šķiet, ka ideja ir ļoti laba, proti, veidot sabiedrisko mediju (ar interneta un radio kanālu), kura mērķauditorija būtu jaunieši. Bet no otras puses skatoties, visa projekta izstrāde ir bijusi ļoti necaurredzama. Novembrī medijus pēkšņi pāršalca ziņa, ka Latvijas Radio ar 2014. gada februāri pārtrauc sadarbību ar ,varētu pat teikt, fundamentālu raidstaciju "Radio Naba".
Mēģinot noskaidrot nedaudz vairāk, alternative.lv sazinājās ar pieci.lv pārstāvi Tomu Grēviņu, kurš ir pārliecināts, ka jaunais radio tiks palaists FMā jau 3. martā, bet oficiālais starts ir nolikts 31. martā. Turpretim Nabas radio vadītājs Madars Štramdiers gan nav tik drošs: „Noliktais datums tagad ir pirmais aprīlis. Savukārt no marta, vēl nav īsti skaidrs kura, iespējams, tiks palaists kaut kādā testa režīmā.”
Tāpat domas dalās arī par programmas veidošanu. No Nabas puses izskan atbilde, ka viss vēl ir procesā, bet ir jau gandrīz finiša taisnē. Neskatoties uz to, Toms min, ka visa vienošanās ir pabeigta.
Runājot par radio nepieciešamību, Grēviņš vēsta: „Es domāju, ka projekts būs brīnišķīgs jebkurā gadījumā. Jebkurai foršai Eiropas valstij ir popmūzikas radiostacija, kurā ietilpst visdažādākie žanri, un Latvijā es vienmēr esmu jutis nepieciešamību pēc tādas, jo skaidrs ir tas, ka sabiedriskais medijs ir tas, kas drīkst un var atļauties vairāk nekā ar komercmediju, kuram ir no svara saglabāt vienmērīgu auditorijas klausīšanos un apmierinājumu, piemēram, runājot par jaunas mūzikas iepazīstināšanu. Ja es būtu mūziķis, tad es būtu ļoti priecīgs par to, ka kaut kas šitāds notiek.”
Kā tas ir izskanējis medijos, Radio Naba ētera laiks darba dienās būs četras stundas, un brīvdienās – apmēram 20. „Mēs jau kā Latvijas Radio 5 esam bijuši vienmēr, vienīgais tas, ka mēs paliekam kā neatkarīgie producenti. Tā mēs arī darbosimies, mums ir Nabas veidotie raidījumi, un tie arī būs,” atbild M. Štramdiers jautāts par Nabas programmu saderību ar jauno projektu. Viņš turpina: „Mums nebūs ikdienas mūzikas rotācija, un, protams, ka mēs paliekam interneta radio versijā 24h. Tad, kad ir mūsu raidlaiks, tad mēs vienkārši pieslēdzamies arī FMā. Mēs raidīsim gan internetā, gan FMā.”
Madars atzīst, ka lielās pārmaiņas Radio Naba darbinieki ir pieņēmuši, jo tā ir Latvijas Radio politika, un viņi tur neko nevar mainīt. Interesanti ir tas, ka Grēviņš vispār nav sastapies ar cilvēkiem, kuri būtu izteikuši šaubas par jauno kanālu. Svarīgi būtu pieminēt Radio Naba raidījuma Plūdums vadītāja Raita teikto, ka tas ir beigu sākums. „Ja no sākuma ļāva justies brīvi un tika pārstāvēts plašs muzikālais diapazons, tad tagad tiks uzspiesti tirgus rāmji,” uzskata Raitis, norādot, ka tas ir tikai viņa subjektīvais viedoklis. Tāpat raidījuma vadītājs atklāj, ka pakāpeniski sāk parādīties nosacījumi, kas sāk biedēt un kuri noteikti ietekmēs Radio Naba atmosfēru.
Grūti pat spriest par to, kā varētu izvērsties jaunais projekts, jo daudzos jautājumos nav vēl īsti skaidrības. Visticamākais mums, klausītājiem un skatītājiem, atliek vien gaidīt martu, kad varēsim šo projektu redzēt un dzirdēt dzīvajā.
Alternative.lv aicina dalīties ar savām pārdomām par topošo radio kanālu komentāros!
InnerFade svētki un Preternatural albuma prezentācija
Rīgā viesosies trio "Viscera///" no Itālijas
25. februārī mūzikas klubā Nabaklab Rīgā uzstāsies Itālijas psihedēliskās metālmūzikas apvienība Viscera///.
|
Itāļu ansamblis Viscera/// dibināts 2000. gadā Pjačencas pilsētā valsts ziemeļos. Trio radītajā mūzikā vienā veselā saplūst posthārdkora, kosmiskās rokmūzikas valodas elementi un dažādu formu elektroniskās mūzikas ietekmes, tādējādi attālinoties no agrīnā graindkora virziena, un radot viņiem pietuvinātu un raksturīgu “paplašinājumu” par tā dēvēto smago mūziku. |
Laika gaitā apvienības sastāvs ir vairākkārt mainījies, viņu daiļrade rezultējusies vairākos mazalbumos un divus pilna garuma darbos, kā pēdējais no tiem 2010. gadā beļgu mūzikas izdevniecības ConSouling Sounds (Amenra, Gnaw Their Tongues, Nadja, Year of No Light) paspārnē publiskotais 2: As Zeitgeist Becomes Profusion of the I. Daļa kādreizējo Viscera/// dalībnieku ieguldījuši sevi tādos plašāku atpazīstamību guvušos Itālijas smagsvaros kā Dyskinesia un Morkobot.
Muzikālo programmu papildinās jaunās pašmāju ģitārmūzikas grupas – Reshape the Landscape un Quanaba, kuras abas nesenā pagātnē nodevušas klausītāju vērtējumam savus debijas ierakstus.
Koncerts Rīgā būs pirmais un vienīgais Latvijā grupas Viscera/// Eiropas koncertbrauciena ietvaros.
Klubs Nabaklab atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, Rīgā.
Pasākuma sākums plkst. 21:00, ieejas maksa 5 eiro.
Vēl var balsot par metālmūzikas gada balvām
Vēl aizvien ir iespējams nobalsot par saviem favorītiem Metālmūzikas Gada balvā, kuras uzvarētāji tiks noskaidroti jau šajā nedēļas nogalē.
Trešdienas pusnakts ir pēdējais brīdis, līdz kuram vēl var balsot par Latvijas Metālmūzikas gada balvas ieguvējiem. Pavisam tiks noskaidroti ikgadējās balvas ieguvēji vairākās kategorijās — labākais albums, labākā koncertgrupa, labākais vokāls, labākais instrumentālists, vērā ņemamākā debija, kā arī absolūti labākā grupa (šajā drīkst iebalsot arī tādas, kam nav albums iznācis 2013. gada laikā).
Nobalso par saviem favorītiem
No katras IP adreses un mobilās ierīces tiek pieņemts viens balsojums. Uzvarētāju noteikšanā tiks apvienots žūrijas un interneta balsojums. Žūrija sastāv no cilvēkiem, kas dažādos veidos ir aktīvi smagās mūzikas pagrīdē, taču paši nav saistīti ar grupām, kuras nominētas kaut vienā no kategorijām.
Gada labākā albuma titulam var balsot par šādiem ierakstiem: «Darrva» — «Saule Neuzausīs», «Elkupe» — «Uzaust», «Eschatos» — «Hierophanies», «Kapakmens» — «Anti–Pozitīvs», «Sidechain Retreat» — «Disrespect» un «Wagara» pašnosaukuma EP (visi šie ieraksti kvalificējas arī balsojumam par labāko debiju). No vecmeistariem uz gada labāko ierakstu nominēti Džonijs Salamanders — «Oranžs» (EP) un «Rūsas» jaunais albums «No Vāka Līdz Vākam». Visbeidzot, nominēts arī Šveicē izdotais «Nycticorax» albums «Treatise of Death», glemroka komandas «Kiss of the Dolls» un draugu izveidotais remāsterētais ieraksts, sastāvošs no iepriekšējo divu albumu dziesmām jaunās versijās, kā arī rallija komandas «Senators» sastādītā braucamās mūzikas izlase.
Balsošana noslēdzas pusnaktī no trešdienas uz ceturtdienu, balvu pasniegšana un koncerts — 22. februāra vakarā klubā «Melnā Piektdiena». Iepriekšējos gados Latvijas Metālmūzikas gada balvu saņēmušas tādas grupas kā «Skyforger», «Frailty», «Sanctimony» un citas.
Omertà, Band Mango un Mr.Myster koncertēs Centrāltirgū
21.februārī Centrāltirgū, Kultūras telpā "371", norisināsies iepriekš nepieredzēts muzikāli daudzveidīgs skaņas, gaismas un noskaņu pasākums.
Šā gada 21.februārī Centrāltirgus sirdī, Kultūras telpā "371", norisināsies iepriekš nepieredzēts muzikāli daudzveidīgs skaņas, gaismas un noskaņu pasākums, kurā koncertus sniegs instrumentāls progresīvā roka trio "Omertà", heavy rock/punk apvienība "Band Mango" un elektroniskās mūzikas projekts "Mr.Myster" (Matīss Runtulis), kuru papildinās VJ "Nē" (Fricis Kalvelis) video projekciju priekšnesums un Lilitas Dunskas taustiņspēle.
Pasākuma viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgu vakara programmu, eksperimentu, kurā apvienoti stilistiski atšķirīgu muzikālu projektu priekšnesumi. Enerģiska un izjusta bungu spēle, spēcīgs basa pavadījums, agresīvi ģitāras rifi "Omertà" izpildījumā, pavisam svaigi papildināta programma no "Band Mango" heavy rock/punk un juteklīgas brass sekcijas sajaukumā, kā arī ceļojums elektroniskās mūzikas pasaulē ar Mr.Myster - mūzikas producentu, kurš rada savu skanējumu, kombinējot elementus no dažādiem mūzikas stiliem un veidiem.
Pasākuma norises vieta (Rīgas Centrāltirgus 3k- 6) viesiem atvērta no plkst. 21:00. Koncerta sākums 22:00. Ieejas maksa līdz plkst. 22:00 3 EUR, pēc - 4 EUR. Vairāk par pasākumu un nokļūšanu līdz norises vietai- www.facebook.com/events/1384682161795656/
Ekskluzīvi! Fils Anselmo: Sveiciens maniem latviešu brāļiem un māsām!
Alternative.lv turpina iepazīstināt ar māksliniekiem, kuri kāps uz skatuves Arēnā Rīga Metal All Stars šova ietvaros. Šoreiz uz interviju aicinājām Pantera leģendāro solistu Filipu Hansenu Anselmo (Philip Hansen Anselmo), kura ieguldījumu smagās mūzikas attīstībā būtu lieki atkārtot.
Ģirts: Sveiks, Fil! Pirms pāris mēnešiem tu atdauzīji galvu pret mikrofonu, izpildot dziesmu Lifer kopā ar Down, kā tu jūties tagad?
Philip H. Anselmo: HA! Sveiciens Tev un sveiciens maniem latviešu brāļiem un māsām! Vecīt, es sev situ pa galvu ar mikrofonu, jo tas mani uzmundrina. Man patīk tā sajūta, kad tev pār seju gāžas biezas un siltas asinis! Un laikam visās grupās, kurās esmu spēlējis, esmu dabūjis pa galvu no grupas pārstāvjiem ar viņu instrumentiem. HA! Mana galva ir vienmēr pa ceļam! Tas ir ierocis. Tas ir kā trešā dūre. Jā…viss ir kārtībā.
Ģ: Tu piedalījies arī Metal Masters koncertā, tāpēc varētu teikt, ka tu esi pieredzējis Metal All Stars līdzīgos pasākumos. Ko tu sagaidi no MAS?
PHA: Es gribu izdarīt savu darbu, un izdarīt to ļoti labi.
Ģ: Starp citu, kā bija spēlēt kopā ar Reksu(Rex Brown, spēlējis basu grupā Pantera – aut.piez.) uz vienas skatuves Metal Masters 5 šovā?
PHA: Vienmēr ir forši džemot kopā ar Reksu. Viņš ir mans brālis līdz mūža beigām. Es viņu mīlu un respektēju viņa karjeras izvēles, un atbalstu, lai vai ko viņš darītu mūzikā vai vispār dzīvē. Džemot ar viņu vienmēr ir bauda.
Ģ: Pastāsti mums vairāk par Ride For Dime labdarību!
PHA: Īstenībā es neko nezinu par RFD. Es ticu, ka tā ir veiksmīga labdarība, kura atbalsta jaunos mūziķus. Ja tas tā ir, tad tas ir lieliski.
Ģ: Kādas dziesmas mēs varam sagaidīt šovā?
PHA: Es NEKAD neizpaužu šādus noslēpumus…haha! Man ir pāris dziesmas, ko izvēlēties tā, lai katrs vakars būtu citādāks. Es pat īsti nezinu, ko sagaidīt!
Ģ: Es esmu lasījis, ka Cronos (arī viens no Metal All Stars dalībniekiem – aut.piez.)no Venom ļoti ietekmēja tavas muzikālās gaitas, vai ir kāds mākslinieks, ar kuru tu īpaši vēlētos spēlēt kopā?
PHA: Es pazīstu Cronos jau vairāk nekā 15 gadus. Kad es biju bērns, es baidījos no Venom. Es nekad nebiju dzirdējis tik spēcīgu grupu. Es izaugu, apbrīnojot viņus un viņu attieksmi. Es satiku Cronos Anglijā deviņdesmito gadu sākumā, un visus šos gadus viņš mani ir tik ļoti daudz atbalstījis, tas ir lieliski! Mēs atbalstām viens otru, kā tas arī pienāktos Heavy Metal brāļiem. Un runājot par džemošanu ar pārējiem māksliniekiem, es respektēju visus šī pasaulē izcilākā mūzikas žanra izpausmes veidus, tāpēc man būtu prieks džemot ar jebkuru no māksliniekiem.
Ģ: Pēdējos trīs veikumus tu ierakstīji desmit mēnešos. Visi viņi bija izcili, bet pastāsti, kā sokas ar jauno Down albumu?
PHA: Jaunais EP (otrais no četriem) ir PABEIGTS. Man šķiet, ka mums ir nolikts albumu izdot vasaras sākumā. Manuprāt, jaunais materiāls ir labs un skan, kā Down vajadzētu skanēt. Es esmu ļoti apmierināts ar ierakstu.
Ģ: Tavs pēdējais EP ar The Illegals bija mežonīgi iespaidīgs, lai gan tas varēja pārsteigt dažus Pantera fanus. Kā tu pats esi teicis, ka Heavy Metal fani var būt ļoti ekstrēmi lojāli, bet viņi ir arī ļoti kritiski, tāpēc kādas bija atsauksmes ?
PHA: Man liekas, ka tas aug un attīstās. Ja tu izveido jaunu Metāla formu ar hārdkora vērtībām, ar pašreizējiem Metāla iespaidiem un sajaukumā ar padziļinātām zināšanām un dažādu metāla žanru vēsturi, tad tas noteikti prasīs ilgāku laiku, lai cilvēki to uztvertu. Katra lielā grupa ir kritizēta kādā konkrētā karjeras punktā, un nav diez ko citādāk ar mani. Kad Pantera izlaida Cowboys From Hell, mums vajadzēja turpināt ar Vulgar Display of Power, lai cilvēki saprot CFH. Tātad nākamajam solo projektam vajadzētu būt kā apstiprinājumam manis izvēlētajam ceļam. Atceries, pēc Walk Through Exits Only mēs izdevām The Housecore Horror 10-collu EP, un tas nebija ne tuvu WTEO. Vienkārši sakot, manam nākamajam solo albumam vajag būt drausmīgi smagam un oriģinālam. Man patīk tāds spiediens.
Ģ: Tu esi bijis Latvijā vienu reizi ar Down, spēlējot kopā ar Metallica un The Sword, vai Austrumeiropas fani ir citādāki nekā ASV?
PHA: Man tas nav radījis problēmas pirms tam un es atkārtoti apgalvoju: ASV nestāv blakus Eiropas faniem. Godīgi sakot, ja man būtu iespēja braukt tūrēs biežāk, ņemot vērā manu saspringto grafiku ar abām grupām (Down un The Illegals), es gribētu vairāk spēlēt Latvijā, jo es tiku izbaudīt jūsu auditoriju tikai uz īsu brīdi, un es uzskatu, ka tas nav godīgi! Es gribētu spēlēt jūsu mājās ar Down vai The Illegals, jo es skaidri zinu, ka Metāla maniaku pie jums netrūktu. Es mīlu latviešu degsmi!
Ģ: Un kas ir plānos pēc Metal All Stars tūres?
PHA: Un atkal, es neatklāšu pārāk daudz, atnāciet uz koncertu un varēsiet noskaidrot. Mīlu jūs visus!
Sadalītas Latvijas Metālmūzikas gada balvas
22. februāra vakarā klubā "Melnā Piektdiena" tika pasniegtas ikgadējās Latvijas Metālmūzikas gada balvas.
Metāla Gada balvas uzvarētāji:
Gada debija: Wagars
Gada mūziķis: Edgars Felkers (Wagars)
Gada vokālists/vokāliste: Kristiāna Kārkliņa (Eschatos)
Labākā koncertgrupa: Skyforger
Labākais albums: Eschatos - Hierophanies
Gada grupa: Rūsa
Uzvarētāju noteikšanā tiks apvienots žūrijas un interneta balsojums. Žūrija sastāv no cilvēkiem, kas dažādos veidos ir aktīvi smagās mūzikas pagrīdē, taču paši nav saistīti ar grupām, kuras nominētas kaut vienā no kategorijām, informē organizētāji.
Apbalvošanas ceremonijā koncertu sniedza grupas Dehead, Stagnant Project, Darrva, Kapakmens, Wagars, Kiss Of The Dolls, Rūsa, Urskumug un nepieradinātās mūzikas projekts Mūžamežs. Pasākumu vadīja Deathperado.
Alternative.lv spotlight: Nepatiesi Bet Fakts
Laikā, kad instrumentālās grupas un visādi eksperimentāl-rokeri rodas gandrīz katrā kārtīgā mikrorajona pagrabā, ir grupas, kas spēlē Punk tādu, kādu to atceramies. Alternative.lv uz sarunu aicināja Arturu un Jurģi no grupas „Nepatiesi Bet Fakts”, kas cauri dubļiem turpina nest šo nodriskāto karogu.
Pastāstiet nedaudz par sevi, kas Jūs tādi esat un no kurienes nākat?
Arturs: Esam melodiska pankroka grupa Nepatiesi Bet Fakts, pašlaik četri un saknēs nākam no Valmieras. Jāatzīst gan, ka daļa no biedriem šobrīd dzīvo un strādā Rīgā, tomēr uzspēlēt braucam tieši uz Valmieru.
Kā izveidojās „Nepatiesi Bet fakts” ?
Arturs: Kā jau visas grupas, pieļauju. Ja ir gribēšana, tad jau vienmēr īstie cilvēki savācas kopā. Valmierā tā ierasts - gandrīz katrs, kam ir interese par pagrīdes mūziku un gribēšana spēlēt kādu instrumentu, močīja vai močī vismaz vienā, divās grupās.
Osim (Ambrosia ģitārists, tagad spēlē duetā NUVO) patīk uzspēlēt bungas. Viņam vienam spēlēt kļuva garlaicīgi un viņš pierunāja mani pievienoties. Vispār tajā laikā vairs īsti nevēlējos spēlēt apvienībās, bet laikam viņam ir gana labas pārliecināšanas spējas. Lai skanējums kļūtu plašāks Osis sarunāja grupas Kas_ta? ģitāristu Raimi arī atnākt. Mums saskanēja un nolēmām turpināt. Uzrunājām basistu Jurģi un savukārt Jurģis vēlāk zināja stāstīt par tādu Ēriku, kas varētu dziedāt.
Jurģis: No pirmā sastāva esam palikuši tikai es ar Arturu. Daļa biedru krīzes mākti izbrauca no valsts. Raimis tagad dzīvo UK un spēlē basu Londonā dzīvojošo Valmieriešu/Smilteniešu grupā Vulcanize. Savukārt Ēriks mitinās Vankūverā.
Kā nonācāt pie šāda grupas nosaukuma?
A: Diezgan ātri un vasarā. Ideja pieder grupas ģitārista Raimonda jaunākajam brālim Normundam (Paldies Tev, Normi). Bija tāds raidījums, ko translēja pa vienu no tiem Krievijas kanāliem - tulkojumā „Neizskaidrojami, bet fakts”. Kādu dienu Raimis ar brāļiem kaut ko diskutēja saistībā par redzēto raidījumā. Normunds bija pārklausījies un neizskaidrojami, bet fakts vietā sadzirdēja ko citu: „Ko? Kas? Nepatiesi, bet fakts?” Nolēmām grupu saukt „Nepatiesi Bet Fakts”, likās pietiekami labs esam un atbilstošs pankrokam.
Pirms kāda laika izdotajā Latvijas Punk/HC izlasē ir iekļauta jūsu dziesma „Kauns”, kuru caurstrāvo spēcīga politiska nostāja. Vai uzskatiet sevi par politisku grupu?
J: Negribētu, noteikti, sevi kaut kādā mērā iegrožot un ielikt rāmī sakot, ka mēs esam absolūti tāda un šitāda grupa. Galvenais ir tas, lai dziesmas idejas pamatā ir laba, kvalitatīva ziņa, kas raisītu emocijas un funktieri. Mēs tikpat labi varam dziedāt arī par mīlestību un tās tumšajām pusēm, piemēram, dziesmā “Lapsa Māca”
Pirms šīs blices, esat daudz darbojušies vairāk vai mazāk, bet zināmās pašmāju apvienībās, tā kā par pieredzes trūkumu nevarētu sūdzēties. Kādas ir sajūtas šodien spēlējot koncertus, salīdzinot ar to, kā tas bija „jaunībā”?
J: Sajūtas spēlējot... Pieredze, viennozīmīgi, ļauj koncertos brīvāk justies un spēlēt un piedomāt par to, kādu enerģiju mēs vēlamies nodot klausītājiem, jo mūzika ir kaut kas vairāk par veiksmīgu nošu salikumu tikpat veiksmīgā ritmizācijā utt.. Patiesā mūzika ir tā enerģija, kuru mēs spējam vai nespējam atraisīt sevī uzstāšanās laikā, un tas ir svarīgi. Jaunībā, protams, bija lielāks stress, koncentrēšanās uz pareizajām notīm un instrumentu, kas attiecīgi bloķēja šo patieso mūzikas izlaušanās procesu. Nesaku, ka nav svarīgi rādīt kvalitatīvu sniegumu, bet mēs nesaku arī, ka pareizās un īstajā vietā nospēlētās notis glābs pasākumu.
A: Ja runa ir par kopējo atmosfēru koncertos, tad man liekas, ka nekas daudz fundamentāli nav mainījies. Joprojām ir jautri. Joprojām nebeidz patīkami pārsteigt. Protams, ir mainījušās vietas, skanējums, cilvēki ir mainījušies, redzu jaunas sejas, daļa vairs nenāk, kāds protestē, kāds vienmēr ir bijis tikai stilotājs, kādam tur ģimenes dzīve utt., bet man joprojām koncerts ir notikums.
Kā redzat grupas nākotni? Vai šogad varam no jums sagaidīt kādu ierakstu?
J: Mēs nesakām nē, bet arī konkrētu datumu nesolām. Uz doto brīdi, esam nedaudz pašķīduši pa pilsētām un iegrimuši darbos, kā rezultātā savākties nedēļas nogalē uz mēģinājumu ir diezgan liels izaicinājums. Bet ideja par ierakstu ir un ir arī pirmās iestrādes.
Ja jums būtu jāizvēlas kāda dziesma ko kaverēt, kura tā būtu un kāpēc?
A: Jāatzīst, ka ik pa laikam koncertos uzspēlējam kādu kaveru. Parasti katru reizi kādu citu, bet ir arī dziesmas, kuras uzspēlējam atkārtoti. Atkarīgs no noskaņojuma. Nesen spēlējām koveru Židrūna džempera dziesmai, jo Ž vokālists Klāvs bija atnācis uz koncertu. Viņam, protams, nācās dziedāt, hehe.
J: Publikai patīk, tāpēc vairākos koncertos esam uzspēlējuši grupas “Non Skid” dziesmu “Nāc Ar Mums” Kāpēc šo? Tāpēc, ka šī ir īsa, kodolīga un bez liekvārdības, savā visdziļākajā būtība patiesa un Valmierīga.
A: Man gribētos uztaisīt kaveru Citas Attieksmes dziesmai “Atceries”, arī īsa un trāpīga.
Runājot par dziesmām. Ja Es gribu savā atskaņotājā ieslēgt kādu jūsu gabalu. Kur man viņu dabūt?
A: Uzraksti man e-pastu.
J: Jāsavācas, jānoorganizējas un jārīko konči. Tas ir foršāk nekā klausīties atskaņotājā, arī baudījuma augļi sulīgāki.
Pagājušo gadu noslēdzāt ar lielisku koncertu Ādmiņu ielā. Kad atkal varēsim dzirdēt „Nepatiesi Bet Fakts” dzīvajā?
J: Paldies! Tas tāds diezgan abstrakts jautājums.. Principā, ja mūs aicina spēlēt – mēs cenšamies neatteikt. Kad mūs aicinās nākošo reizi un spēlēsim, tad info būs pieejams tepat iekš Alternative.lv. Uz šodienu tik daudz visādu sociālo pinekļu, ka nevar nesapīties visādos jaunumos.
Kas ir jūsu varonis? Brīva interpretācija – sākot no Latvijas lepnuma – līdz Supermenam?
A: Mamma!
J: Jebkurš cilvēks, kurš spēj būt pats, kurš dara to kas viņam patīk un savā būtībā dara prieku un labu citiem bez slēptiem, alkatīgiem mērķiem. Tas, kurš tāds ir vai cenšas tāds būt, tas arī ir mūsu varonis.
Paldies par sarunu. Varbūt ir kaut kas ko vēlaties pateikt Alternative.lv lasītājiem?
A: Lai sanāk!
Foto un video: Aivars Ivbulis
Ja esi no jaunas vai arī ne tik jaunas grupas un gribi ar mums nedaudz parunāties - raksti uz alt [at] alternative.lv ar norādi "Spotlight".
Latvijas 1. Rokkafejnīca svinēs 2 gadu jubileju
1. martā Latvijas Pirmajā Rokkafejnīcā - Reiterna namā notiks vērienīgas dzimšanas dienas svinības.
Kā īpašu svētku reizēs ierasts, uz vairākām skatuvēm greznā Reiterna nama visos stāvos varēsim redzēt un baudīt dažāda stila dzīvo mūziku. Par ska-punk ritmiem gādās Band Mango, mazliet atrauti no darbiem ierakstu studijā, svinībās ieradīsies rokgrupas Laime Pilnīga, jubilejas svinībās noteikti sagādās grupa Linga, kuras darbība uz visdažādākā izmēra un nozīmes skatuvēm novērtējama jau 25 gadu garumā.
Latvijas 1. Rokkafejnīcu sveiks arī Valmieras kolektīvs Age Of Stones, alternatīvā metāla grupa Kumosiņš, Coco Grand Orchestra, Karmafree, Bloody Heels un Ūdrītis un Balode.
Starplaikos starp dzīvo mūziku par dziesmām un dejām nomodā līdz pat rīta gaismai būs DJ Kaspars Bindemanis un DJ Zane Stocka, bet Rokkafejnīcas pagrabstāva mājīgajā “Klavierbārā” ikviens tiks laipni aicināts skatuves dēļus mīt paša spēkiem, piedaloties Frīža karaoke.
“Savā ziņā, protams, divi gadi nemaz nav tik ilgs laiks, taču nevar arī noliegt, ka šie divi gadi bijuši piesātināti ar darbu, kas nesis lielākus un mazākus augļus, licis pamatus jaunām tradīcijām vai cēlis gaismā arī kādu piemirstu ideju. No pašas pirmās dienas, kad sākās Latvijas 1. Rokkafejnīcas stāsta Reiterna nama nodaļa, esam mērķtiecīgi strādājuši, lai būvētu vietu, kurā pirmā plāna loma atvēlēta dzīvajai mūzikai, vietu, uz kuru ceļu prastu un vēlētos atrast dažādi mūziķi, vietu, kurai ir pietiekami daudz atšķirīgu vaibstu, lai aizmukt no ikdienas te varētu ikviens...” mirkli uzkavējoties uz 2 gadu sliekšņa, pārdomās dalās Latvijas 1. Rokkafejnīcas - Reiterna nams pārstāvji.
Biļetes uz 2 gadu jubilejas pasākumu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā - www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena šobrīd ir 7 eiro, bet, svinībām tuvojoties, tās var kļūt dārgākas.
"This Is Riga" minifestivāls jau šonedēļ
1. martā klubā „Sapņu fabrika” pirmo reizi notiks Circle Pit Shows rīkotais mūzikas, sporta un mākslas festivāls This Is Riga 2014.
Festivāla laikā risināsies Latvijas tetovētāju saiets ar 6 tetovēšanas salonu piedalīšanos, kur pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot, kā 14 tetovēšanas meistari vienlaicīgi rada mākslas darbus uz modeļu ķermeņiem. Paralēli risināsies skeitborda sacensības „Boards.lv Miniramp Madness” un VOLCOMfilmas „True to This” pirmizrāde.
Festivāla koncerta daļā kā pirmie uz skatuves kāps pankroka piecinieks „Rooftops” no Maskavas, kas Rīgā viesosies ne pirmo reizi. Kaut arī grupa nebūs vakara smagākais priekšnesums, „Rooftops” ir gan dumpinieciski, gan emocionāli, un vienmēr līdz kaulam patiesi, ar to arī uzrunājot savus klausītājus. Arī Polijas hārdkora apvienība „The Lowest” ir jau koncertējuši Rīgā (šis notikums iemūžināts dziesmas „King of Pain” video klipā, kas komentārus par gaidāmo uzstāšānos vairs neprasa). Tiem, kam patīk grupa „No Warning”, novērtēs arī vācu četrinieku „Gone to Waste”, kuri kā savu lielāko ietekmes avotu min tieši šo apvienību. Pirmoreiz Latvijā – tumšais hārdkors no Zviedrijas – „Grieved”. „Lipīgs”, ātrs un smags, bet, ka paši saka, ne tik „ļauns” kā lielākā daļa mūsdienu tumšā hārdkora izpildītāju. Šī grupa patiks „Jealous”, „Cursed” un „Oathbreaker” cienītājiem. Kā pēdējie uzstāsies „AYS” – apvienība, kas pastāv jau 12 gadu un ir kļuvuši par atpazīstamu vārdu šī brīža hārdkora scēnā. Grupas mūzikā var atrast elementus gan no hārdkora tā pirmsākumos, gan pankroka, gan metālkora – viņiem ir izdevies paņemt labāko no katra žanra un organiski apvienot savā skanējumā. Trīs vārdi, kas vislabāk raksturo „AYS” – „uzmanību, gatavību, mošpits!”.
Pēc grupu uzstāšanās par turpmāko noskaņu parūpēsies DJ Megafons.
Visa pasākuma laikā būs iespēja spēlēt alus ping pongu „VANS beerpong”, piedalīties ruma „Sailor Jerry Spiced Rum” roku laušanās sacensībās un tetovējuma izlozē, kā arī iegādāties grupu krekliņus, mūzikas diskus un plates. Par garšīgām uzkodām parūpēsies restorāns „Street Burgers”, bet par festivāla dalībnieku un apmeklētāju možumu – enerģijas dzēriens „Monster Energy”.
Ieeja no plkst. 16:30, sākums plkst. 17:00. Biļetes www.ticketpro.lv un festivāla dienā pasākuma norises vietā. Klubs „Sapņu fabrika”, Lāčplēša iela 101, Rīga.
Rooftops - Old Lady
The Lowest - King Of Pain
Gone To Waste - Weapons Of Mass Consumption
Grieved - Stockholm Blues
AYS - Ambitions
Tims Lambesis atzīst vainu sievas slepkavības pasūtīšanā
Pasaulslavenās metalcore grupas As I Lay Dying vokālistam Timam Lambesis draud 9 gadus ilgs cietumsods par sievas slepkavības pasūtīšanas mēģinājumu.
25. februārā tiesas sēdē 33 gadus vecais Tims Lambesis (Tim Lambesis) atzina savu vainu mēģinājumā nolīgt savas sievas Meganas slepkavu, ziņo ārvalstu mediji. Deviņi gadi cietumā un 10 000 ASV dolāru ir maksimālais sods par šo noziegumu. Galīgais tiesas spriedums tiks pieņemts 2. maijā.
As I Lay Dying vokālists tika arestēts 2013. gada maijā pēc tikšanas ar slepeno aģentu, kas bija maskējies par pasūtījuma slepkavu. Lambesis policistam sniedza aploksni ar 1 000 ASV dolāriem, sievas attēliem, mājvietas adresi, vārtu kodiem un specifiskiem datumiem, lai nodrošinātu alibi.
Zelta Mikrofona ceremonijā uzstāsies Relicseed un Pērkons
Trešdien, 5. martā jau 18. reizi notiks "Zelta Mikrofons" balvu pasniegšanas ceremonija. Arī šogad iekļautas roka un metāla kategorijas.
Uz Nacionālā teātra skatuves kāps vairāki Latvijas popmūzikas pārstāvji, kā arī The Sound Poets, Otra Puse, Jumprava, Latvian Blues Band, Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestris, Ainars Virga un Virga Hard Orchestra, Relicseed un Pērkons, kas saņems balvu par mūžā ieguldījumu Latvijas mūzikā.
88 izdevēji šoreiz gada balvai bija pieteikuši vairāk nekā 200 ierakstu. Žūrija pazīstamā mūziķa Aivara Hermaņa vadībā atlasīja 79, kuri turpina pretendēt uz “Zelta Mikrofonu” 19 nominācijās.
Labākā metāla un rokmūzikas albuma kategorijā nominēti:
Oranžs (EP) - Johnny Salamander
Slaughterhouse - Relicseed
No vāka līdz vākam - Rūsa
Hierophanies - Eschatos
Decoy - Indygo
Labākais alternatīvās mūzikas albums:
Nekādu Saulē Pazudušo Zirgu - Apziņas parazīti
Ceturtais albums - Martas asinis
Prauda par Madali - Projekts KAPĻI
Doktora Klisicka magnētiskā saite - Dr.Klisicka laboratorija
Uzaust - Elkupe
Balvu pasniegšanas ceremonija tiks translēta kanālā TV3 plkst. 20.20, tiešraide Kanālā 2 un TVPlay – 19.30. Pirmo reizi tiešraide būs dzirdama arī Latvijas Radio 2.
Svētdien Nabaklab uzstāsies zviedru metāla grupa "Scar Symmetry"
2. martā klubā „Nabaklab” savas Austrumeiropas koncerttūres ietvaros uzstāsies zviedru smagās mūzikas apvienība „Scar Symmetry”.
Scar Symmetry izveidojušies 2004. gadā, mazā Zviedrijas pilsētā Avestā un līdz šim izdevuši piecus albumus, sešus singlus un šobrīd strādā pie jaunākā grupas veikuma – albuma „The Singularity”, kura izdošana paredzēta šogad. „Scar Symmetry” pašreiz sadarbojas ar smagās mūzikas pasaulē plaši pazīstamo ierakstu izdevniecību „Nuclear Blast”. Grupa devusies koncertturnejās ar tādiem metal mūzikas grandiem kā „Soilwork”, „Hypocrisy”, „Dark Tranquility”, „The Haunted”, „Katatonia”, „Behemoth” un daudziem citiem, bet „Scar Symmetry” pēdējais albums „The Unseen Empire” līdz šim piedzīvojis lielāko popularitāti ASV, kur iekļuvis 11. vietā „Billboard Heatseekers” topā. Šis būs grupas pirmais un pagaidām vienīgais koncerts Baltijas valstīs.
Par iesildītājiem izvēlēta itāļu smagās mūzikas apvienība Pursuing The End, kas nesen izdevuši savu pirmo albumu „Symmetry Of Scorn”, kurā jaušami šķietami nesavinojamu mūzikas žanru – metalcore, deju mūzikas, popmūzikas un simfoniskā metāla sakausējumi.
Biļetes uz koncertu pieejamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī internetā. Ņemot vērā kluba „Nabaklab” nelielo ietilpību, iesakām tās iegādāties laikus.
„Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12. Ieeja klubā paredzēta no plkst. 19:00, bet koncerta sākums – plkst. 21:00.
Festivāls "Laba Daba" izziņo pirmās grupas
Ikgadējais mūzikas festivāls "Laba Daba" izziņo pirmos mūziķus, kas no 1. līdz 3.augustam uzstāsies festivālā.
Šogad uz sešām skatuvēm koncertus sniegs mūziķi no Jamaikas, Igaunijas, Izraēlas, Ukrainas, Krievijas, Kanādas, Lielbritānijas un klausītājiem zināmās pašmāju grupas.
Kā pirmo no pasākuma lielākajām zvaigznēm, Laba Daba piedāvā leģendāro regeja izpildītāju, producentu un daudzu jau par klasiku kļuvušu dziesmu autoru Lee „Scratch” Perry. Dzimis 1936. gadā Jamaikā, Lee "Scratch" Perry bez šaubām ir viena no harizmātiskajām personībām regeja mūzikā un viens no tās veterāniem. Savu pirmo albumu ierakstījis 1969. gadā, jau 1973. gadā, lai iegūtu pilnīgu kontroli pār savu mūzikas produkciju, Perry uzbūvējē ierakstu studiju savas mājas sētā, ko nosauc par „The Black Ark”. Lee „Scratch” Perry producējis tādus ievērojamus regeja mūziķus kā Bob Marley un "The Wailers", "The Heptones", „The Congos”, Max Romeo un citus. Daudzi mūziķi uzskata par dub mūzikas galveno virzītājspēku un žanra stūrakmeni. 2003. gadā Lee "Scratch" Perry saņēma prestižo “Grammy” balvu par labāko regeja albumu, savukārt 2013. gadā mūziķa balsi un īpaši atlasītu mūzikas kolekciju, kā arī paša skaņdarbus, izmantoja populārās videospēles „Grand Theft Auto V” skaņu celiņā.
Uz festivāla skatuves kāps arī vēlajos deviņdesmitajos dibinātā grupa no Krievijas Theodor Bastard. Grupas lepnums ir solistes Yana Veva retais balss tembrs. Viņa pielieto vokālo paņēmienu, kas dziedājumu padara līdzīgu tradicionālam arābu un indiešu mūzikas skanējumam.
Uz pārējām Laba Daba skatuvēm Krievijas grupai pievienosies jautrā 2003. gadā Tallinā dibinātā regeja apvienība Mostband, izraēliešu pusakustiskais duets Bill&Murray, festivālā jau reiz pabijušie ukraiņi Spiritual Seasons, bet no pašmāju mūziķiem šogad uzstāsies 1998. gadā dibinātā apvienība Oroboro, Nils Īle un "Afro Ambient", Suņa stunda, Iļģi, Oranžās brīvdienas, Striķis, Starmetis un Gaujarts. Leģendārajiem Zig Zag šogad pievienosies Gvido Linga un šādā sastāvā grupa uzstāsies tikai vienu reizi - festivālā Laba Daba. Festivālā būs iespēja klātienē vērot arī Das Sontags Legion, The Black Tea, Dust Devil Drive, folkmūzikas apvienības Vecpilsētas dziedātāji un Nepieradinātā folka orķestris, jauno rokgrupu Omertà, perspektīvo elektroniskās mūzikas mākslinieku Kodek un hip-hop izpildītāju Jacques of S'T'A.
Festivāla organizatori norāda, ka darbs pie mūziķu piesaistes vēl turpinās un drīzumā gaidāmi patīkami pārsteigumi gan rokmūzikas, regeja un folka, gan elektroniskās mūzikas strāvojumos. Biļešu tirdzniecība sekmīgi noris jau kopš decembra, un lielākie festivāla fani jau tikuši pie kārotajām ieejas kartēm. Biļetes pieejamas visās biļešu servisa kasēs un internetā.